Tiffany Chantilly

Tiffany Chantilly

Temel Özellikleri
Dışa dönük, sevecen, zeki, oyuncu, sahibine bağlı, nazik bir karakter yapısı vardır. Hareketlidir, sahibinin kendisiyle küçük oyunlar oynamasından hoşlanır.

Görünüş ve Vücut Yapısı
Güçlü, kaslı, orta boyutlu bir kedidir. Bu özelliklerini geniş göğsünden de takip etmek mümkündür. Yuvarlak, geniş bir kafa yapısı vardır. Kulakları orta büyüklükte, yuvarlak biçimde kafasını sarmıştır.

Gözleri anlamlı bakar, geniş açıklıktadır, fakat dar bir görüş açısı vardır. Gözlerinin rengi yeşil ve yeşilimsi sarı olabilir.

Orta uzunluktaki bacakları, güzel bir simetriyle gövdesiyle birleşir ve hassas bir yapıyı tamamlar. çevik bir yapısı vardır. İpeksi, orta uzunluktaki tüyleri birçok renkte görülebilir.

Tüy Bakımı
Orta uzunluktaki tüyleri yoğun bir bakım gerekitirmez, düzenli olarak hafta birkaç kez fırçalaması yeterli olacaktır.

Kökeni
Yakın zamanda ortaya çıkan kedi türlerinden biridir. Sıklıkla, Tiffanie’yle karıştırılır, fakat ikisi iki farklı türdür. Amerikalı yaratıcıları, Burmese ve uzun tüylü Persian’ın bir karışımını ortaya çıkartmak istemişlerdir. Aslına bakılacak olursa, türün standartları üzerine, halen tam olarak uzlaşılamamıştır.

Karakteri: Dışa dönük, sevecen, zeki, oyuncu, sahibine bağlı, nazik
Bakım: Diğer orta tüylü kedilere nazaran daha çok bakım gerekir; aksatılmadan haftada birkaç kez taranmalı/fırçalanmalı.
Rengi: çikolata rengi; mavi; kızıl; leylak rengi; krem; kayısı rengi; karamel
Tüy Şekli: Kısmen uzun
Anavatanı: İngiltere
Vücut Yapısı: Orta

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. zzbetul dedi ki:

  Arkadaşlar ben annesinden yeni ayrılmış TİFFANİE cinsi yavru kedi istiyorum Exotic Shorthair da olabilir evde kuşumuz var bu yüzden sakin ve uysal olması gerekli rengi fark etmez Konya’da olması lazım (yavru olması çok önemli!) eğer bu cinslere kediniz varsa yoruma fotoğrafını ve telefon numaranızı yazabilir misiniz

 2. zzbetul dedi ki:

  Arkadaşlar ben annesinden yeni ayrılmış TİFFANİE cinsi yavru kedi istiyorum Exotic Shorthair da olabilir evde kuşumuz var bu yüzden sakin ve uysal olması gerekli rengi fark etmez Konya’da olması lazım (yavru olması çok önemli!) eğer bu cinslere kediniz varsa yoruma fotoğrafını ve telefon numaranızı yazabilir misiniz teşekkürler…

 3. selen dedi ki:

  Merhaba ben Tiffany Chantilly cinsi annesinden yeni ayrılmış yavru kedi istiyorum. Evimiz 3 katlı ve ona bir odasını vereceğim , ayrıca evimiz bahçeli ve güvenlidir. Dönüş yaparsanız çok mutlu olurum.

  1. Nil dedi ki:

   Tiffanie kedisi bulabildinizmi?

BİR YORUM YAZ