Su bile parayla ama kedi bedava! (yavru kediler)

Su bile parayla ama kedi bedava! (yavru kediler)

SAHİPLENDİRİLDİ. Her insan bir misyon için dünyaya gelir… Bazıları her şeyi kendisi için yapar,bazıları da dünyaya bir şeyler yapmak için çabalar. İşte bu dünya ve etrafı için çabalayanlar aslında gök kubbenin direkleridir. Hani derler ya,dünya iyi insanlar için dönüyor… İşte o iyi insan sensin!

Gelelim hikayemize…

11 yaşındaki kızımın apartmanın önünde beslediği Lady isimli kedi tam 45 gün önce 5 yavru kedi dünyaya getirdi. Maalesef onlara yaşam alanı bırakmadığımız için park halindeki bir arabanın tekerinde bulmuş yavruları ve anneyi…Önce eve getirdi fakat anne huzursuz olup içgüdüsel olarak yavrunun birini ağzına alarak balkondan atlamak istedi… Evin yanındaki inşaata bir yer yapıp onları yerleştirdik. Fakat yavrular yaklaşık 10 gün önce hastalandılar… Bir tanesinin durumu oldukça kötüydü. Veterinere götürdük,bir kaç ilaçla bizi geri gönderdi. Malum küçük yer…Gemlik…

İlaçları aldık,zorla içirdik, artık tüm kedilerde görünen şu lanet göz enfeksiyonu musallat oldu ve maalesef ilk hastalanan bebeğin bir gözünü kaybetmemize sebep oldu. Halen daha bir umut damla/krem/antibiyotikle uğraşıyor kızım fakat dediğim gibi birinin gözünü kaybettik,diğerinin gözü de kötü görünüyor.

Bir kaç yere sahiplendirme ilanları verdik. Sonuç çıkmadı. Eş-dost-akraba diye herkese sormuş kızım, hatta evimizin yakınındaki esnafları bile gezmiş ve 2 yavruya sahip çıkan oldu. Elimizde 3 yavrumuz daha var…

Evinin önünde neden bakmıyorsun dediğinizi duyar gibiyim fakat bu şekilde geçen yıldan beri 3 kedimiz ezilerek can verdi. Eve alamıyoruz,konuşan bir muhabbet kuşumuz var. Özgürce evde dolaşıyor…Kedi-kuş denklemini daha önce acı bir şekilde tecrübe ettiğimizden eve de alamıyoruz.

Dediğim gibi 2 tanesinin gözünde sorun var.

Bir iyilik sever belki bir umut kapımızı çalar diye bekliyoruz.

Unutmayın; Dünyayı iyilik kurtaracak!

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ