Scottish Fold

Scottish Fold

Temel Özellikleri

Akıllı, sakin huylu ve yumuşak sesli olan bu ırk yeni insanlara ve yeni ortamlara kolayca adapte olabilir. Sadık ve evine bağlıdır.

Ailenin tüm üyelerine kendini sevdirir ancak seveceği sahibini ise kendi seçer. Sahibinin yanında olmayı sever ancak asla kucak kedisi değildir. Sahibi ile oyun oynamayı ve ilgi çekmeyi sever. özellikle atılan bir oyuncağı getirmekten büyük keyif alır.

Sessiz bir kedidir. Diğer petlerle ve insanlarla iyi anlaşır. Konforlu ortamları sever ancak gerektiğinde iyi bir fare avcısıdır. Hem evde hemde bahçede yaşayabilir ancak yalnız kalmayı sevmez.

Görünüş ve Vücut Yapısı
Bu ırk kedilerin en belirgin özellikleri oldukça küçük ve içe doğru kıvrık kulaklarıdır. Kulağın kıvrıklığı, kıkırdak yapısının kıvrık olmasıyla ilgilidir ve genetiktir. Kulakları çeşitli olaylar karşısında aşağı yukarı hareket eder. Bu kulak yapısı onların ne kadar dikkatli hayvanlar olduğu gerçeğini pekiştirir.Yuvarlak, geniş bir kafa yapısı ve sağlıklı dişleri ile güçlü bir çeneye sahiptir. Ağız yapısı hafif uzun ve öne doğru çıkıktır. Kıvrımlı duran ağız gülen bir ifade kazandırır. çıkıntılı yanaklar, hafif kavisli kısa bir burnu vardır.

Yüzüne sevimli görünüm kazandıran gözleri geniş, yuvarlak ve birbirinden oldukça ayrıktır. Gözleri genellikle altın veya bakır rengindedir. Ancak tüy rengi ile uyumlu olarak değişebilir. Ayrıca gözler, bazen tuhaf bir şekilde iki rengi birden yansıtabilir.

Geniş göğüsleri ve gelişmiş omuzları ile orta boyutlarda, yuvarlak hatlara sahip bir kedidir. Kaslı vücut yapıları vardır. Bacakları vücuduna oranla oldukça kısa ama güçlü, patiler yuvarlaktır. Kıvrık kulakları ile tanınan bu ırk Amerika’da populer ilk on kedi arasında yer alır.

Tüm yavrular düz kulaklı olarak doğar ve yaklaşık 3 hafta sonra kulakları kıvrılmaya başlar. Kıvrık kulaklar işitmeye engel değildir. Eğer bir hastalık hali varsa yada hava çok sıcaksa kulaklardaki kıvrıklık azalır. Diğer kedilere oranla daha fazla kulak salgısı vardır ancak bu normaldir ve herhangi bir enfeksiyona işaret etmez.

Sağırlık görülebilir, ancak bu ırkın kıvrık kulakları ile değil beyaz tüy genleri ile ilgilidir. Vücudunu kaplayan tüyler kısadır. Sık ve yoğun olan tüyleri dokunulduğunda kadife hissi veren yumuşaklıktadır.

Tüy Bakımı
Orta düzeyde tüy bakımına ihtiyacı vardır. Haftada 2-3 kez fırçalama yeterlidir. Mayıs ayında bölgesel olarak mevsime bağlı bir tüy değişimi yaşarlar. Bu dönem de fırçalamaların sık yapılması ölü tüylerin toplanmasını kolaylaştıracağından faydalıdır.

Kökeni
1961 yılında İskoçya’da William Ross adlı bir çiftçi tarafından farkedilen Scottish Fold kedisi annesi düz kulaklı ve babası bilinmeyen bir ırktır.

Babasının bilinmemesi bu ırkın genetik olarak kökeni konusunda araştırmaların tam olarak sonuçlanamasına neden olmuştur. Bu nedenle belli bir seceresi olmayan çiftlik kedisi olarak tanımlanmıştır.

Ancak diğer ırklardan oldukça farklı bir kulak yapısı olan bu kedinin 1966 yılında GCCF (Governing Council of the Cat Fancy) tarafından resmi olarak ilk kaydı yapılmıştır. Daha sonra tanımlama aşamasında 1970 yılında ırkın kulak enfeksiyonlarının genetik bir bozukluk olduğu ve kulak hastalıklarına yatkınlığı olduğundan resmi tanımlama ve kabulü işlemi durdurulmuştur.

Bunun üzerine Amerika’ya götürülerek işlemlerine devam edilmiştir. Carnivor genetik araştırmacısı olan Dr. Nail Todd tarafından 3 vavru değişik yetiştiricilere verilmiş ve üremesi sağlanmıştır.

Bu yetiştiricilerden Pensilvanyalı yetiştirici Salle Wolfe Peters ırkın gelişimine büyük katkılarda bulunmuş ve 1973 de CFA (Cat Fanciers Association) tarafından tanınan ırk 1978 yılında şampiyonluk statüsüne alınmıştır.

Bu gün Amerika’da popüler ilk 10 ırk arasında yer alan, Highland Fold ve Coupari olarak da adlandırılan Longhair Scottish Fold 1980 yılına kadar ayrı bir tür olarak kabul edilmememiş ve genel olarag Scottish Fold olarak adlandırılmıştır.

Ancak daha sonra ACFA, NCFA, ACA, CFF gibi organizasyonlar tarafından da ayrı bir tür olarak kabul edilmiş ve kayıtlara geçirilmiştir.

Karakteri: Akıllı, sakin huylu, yumuşak sesli, evine bağlı, oyun oynamaktan hoşlanır.
Bakım: Fazla bakım gerektirmez; haftada birkaç kez taranmalı/fırçalanmalı.
Rengi: Mavi, kırmızı, beyaz-siyah, krem, duman, chinchilla, portakal renklerde, tekir, parçalı ve iki renkli; gümüş tekir, gölgeli gümüş, gölgeli altın, siyah duman, birçok renk görülebilir.
Tüy Şekli: Kısa
Anavatanı: A.B.D.
Vücut Yapısı: Orta

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 110 YORUM
 1. Serap HASAR dedi ki:

  Merhabalar,yavru scottish fold arıyoruz. Bizimle ömür boyu güven ve sevgi içinde yaşayacak ve ailemizin bir parçası olacak inş. Ücretsiz yavrularına gercek yuva arayan kedi severlerin irtibata geçmesi rica olunur. mail adresimiz seraphasar@hotmail.com

 2. Ali berk dedi ki:

  Merhaba, yavru scottish fold ariyorum. Benim bi parçam olarak evimde sevgi ve özenle bakabileceğimden emin olabilirsiniz. Ücretsiz yavrusunu verebilecek olan lütfen irtibata geçsin mail: aliberkesen@hotmail.com

 3. Özgür dedi ki:

  Minik bir scottish evlat edinmek istiyorum. Hayvanlarin parayla satilmasindan rahatsiz olanlardanim. Lutfen sahiplendirmek isteyen bir mail atsin hemen donerim… ozgur@isdunyasi.com

 4. arif dedi ki:

  Yavru Scottish Fold arıyorum, dişi veya erkek farketmez. Daha önce çok tatlı bir siyam kedim vardı, şehir değişikliği nedeniyle yanıma alamadım. Yanıma yoldaş olacak, beraber uyuyacak bir arkadaş istiyorum. Sahiplendirmek isteyen benimle irtibata geçsin ona çok iyi bakacağımdan emin olabilir, istediği an fotoğraflarını çekip gönderebilirim.
  İletişim: arif.tekinkaya@outlook.com

 5. ebru dedi ki:

  Scottish Fold yavru arıyorum.

 6. SANEM MERVE YILMAZ dedi ki:

  ankarada yaşıyorum dişi yada erkek farketmez bi yavru arıyorum sanem1987@gmail.com adersinden ulasabılırsınız.

 7. hasan dedi ki:

  SCOTTİSH FOLD yavru veya yetişkin cinsiyeti de fark etmez ücretsiz vermek isteyen olursa hasanari33@gmail.com ulaşsın hemen dönerim nerde olursa olsun gelip alırım. Yıllardır hayalini kurduğum bir kedi maddi imkansızlıktan ötürü alamıyorum lütfen dönerseniz sevinirim….

 8. hasan dedi ki:

  SCOTTİSH FOLD yavru veya yetişkin cinsiyeti de fark etmez ücretsiz vermek isteyen olursa hasanari33@gmail.com ulaşsın hemen dönerim nerde olursa olsun gelip alırım. Yıllardır hayalini kurduğum bir kedi maddi imkansızlıktan ötürü alamıyorum lütfen dönerseniz sevinirim…. Labarant veteriner sağlığı ve biyoloji okudum şimdi yükseklisans yapıyorum bir arkadaş ve yoldaş ve aynı zamanda dost olsun bana herşeyini üstlenirim kendimde yapa biliyorum lütfen maddi imkansızlığım yüzünden yüzlerce lira veremiyorum varsa bir hayır sever çok sevinirim…

 9. Şeyma dedi ki:

  Scotishfold erkek yavru kedi sahiplenmek istiyorum.
  barutseyma@gmail.com

 10. Berk Gökden dedi ki:

  Merhaba, Scottish Fold yavru kedi arıyoruz. Lilac veya Blue Grey renkte ve erkek olması tercihimizdir. Anne ve babası bilinen yavru arıyoruz. Tüm gün yalnız kalmayacağı sıcak bir evimiz var. Ücreti konusundaki tekliflere açığız. PetShop’lar ile ilgilenmiyoruz. berkgokden@gmail.com

 11. gokhanertem dedi ki:

  Merhabalar,yavru scottish fold arıyoruz.
  10 yıldır beslediğim kedimi kaybedince yeni bir evlat edinmek istiyorum. gokhanertem_78@hotmail.com adresinden iletişime geçmenizi rica ederim.

 12. Ahmet dedi ki:

  İzmit’te yaşıyorum ve Scottish fold cinsi yavru erkek kedi arıyorum. Ücretsiz olarak yavrularına yuva bulmak isteyenler biyokuzu@hotmail.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

 13. emriye balçın dedi ki:

  Merhaba ben de scottish fold yavru edinmek istiyorum bu işin para ile yapılmasına karşıyım. Yavrularına yuva arayan kedi sahiplerinin maillerini bekliyorum. Ömür boyu benimle olacak kızıma arkadaş olarak istiyorum. Ücretsiz yavru verecek olan gönlü kocaman insanlardan mail bekliyorum. emriye.terzi@gmail.com

 14. tugba dedi ki:

  Selam,
  Yavru erkek scottish fold ariyorum.tugba_turan1@hotmail.com ulaşabilirsiniz. Petshoplarla ilgilenmiyorum.iyi bakildigindan emin olmak istiyenler için en iyi aileyiz.

 15. basak dedi ki:

  Yavru erkek scottish fold ariyorum irtibata gecerseniz sevinirim. yagmrbe@gmail.com
  Ankara

 16. ziya dedi ki:

  Ben de arkadasima scottish fold almak istiyorum ama hep ucretli sahipkendiriliyor eger ucretsiz sahipkensirmek isteyen varsa lutfen bana uladin

 17. ebrusen dedi ki:

  Scottish fold veya british shorthair kedi sahiplenmek istiyorum ilgilenen olursa e.sen10@hotmail.com

 18. Senanuur Guleryuz dedi ki:

  çok tatlı ya lütfen telefon numarası verırmısınız

 19. Önder Bektaş dedi ki:

  En fazla 2 yaşında olan bir scottish fold sahiplenmek istiyorum. İstanbul da yaşıyorum. onder_873@hotmail.com mail adresine sahiplendirmek isteyenler mail atabilir. Sahiplendirme sonrası dilerlerse iletişimde kalınabilir.

 20. ali4295 dedi ki:

  0 -6 aylik olsun scottish fold sahiplenmek istiyrum

 21. havva dedi ki:

  bunlardan birini sahiplenemezmiyim

 22. FERYAL TOLAY dedi ki:

  merhaba acil scottish fold dişi 0-6 aylık sahiplenmek istiyorum, mail adresi ile iletişime geçebilirsiniz.tolga.tolay@hotmail.com

 23. nezihe us dedi ki:

  merhaba ben hasta bir arkadaşıma doğum günü hediyesi olarak istiyorum. Kedileri çok seviyor.Ücretsiz ve yavru scottish fold arıyorum lütfen yardımcı olun…

 24. Cenk dedi ki:

  Erkek Scottish Fold sahiplenmek istiyorum ailem ile Saf iran kedisi sahibiyiz fakat kendi evimde bir dosta ihtiyacım var. iletişim : cenk_kasapoglu@hotmail.com

 25. Ayça dedi ki:

  Yavru scottish fold arıyorum,dişi yada erkek farketmez. Ailemizin bir parçası olmasını istiyoruz, ücretsiz yavrularına gerçek yuva arayanların irtibata geçmesi rica olunur. Mail: a.aycagumus@gmail.com

 26. gülşen dedi ki:

  yavru scottish fold kedi sahiplenmek istiyorum hayvanların ücrete bağlı olarak satılmasına karşıyım onlar da bizim gibiler o sebepten ücretsiz istiyorum istanbul silivrideyim polat33-perikizi34@hotmail.com

 27. atilla dedi ki:

  Scottish fold erkek yavru arıyorum , ücretsiz sahiplendirme isteyen kedi dostlarının desteğini bekliyorum. İrtibat . atillaarslann@hotmail.com

 28. Sümeyye dedi ki:

  Ücretsiz scottish fold kedisi arıyorum

 29. Sümeyye dedi ki:

  Ücretsiz scottish fold kedisi arıyorum lütfen bana ulasin

 30. Atilla dedi ki:

  Merhaba,
  Scottish Fold, Brittish shorthair kedi sahiplenmek istiyorum.
  Daha önce kedi bakımı tecrübemiz vardır.
  cbdplanet@gmail.com

 31. Emre dedi ki:

  Sahiplenmek üzere kesinlikle ücretsiz yavru Scottish fold ilgilenenler. Mail yoluyla numara bıraksın lütfen .

  1. Aybars dedi ki:

   1 ay önce kedimi kaybettim Scottish sahiplenmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 32. Emre dedi ki:

  Sahiplenmek üzere kesinlikle ücretsiz yavru Scottish fold ilgilenenler. Mail yoluyla numara bıraksın lütfen . emreinam89@gmail tel no 533 163 44 55

 33. dilek dedi ki:

  Ücretsiz scottish fold yavru istiyorum. İstanbul Büyükçekmece de oturuyorum. Lütfen…

 34. mustafa kurtuluş dedi ki:

  Scottish fold yada british short hair yavru yada 1 yaşını geçmemiş kedisini ücretsiz sahiplendirmek isteyenler iletişime geçebilirsiniz isterseniz kedinizin yaşayacağı evi ve aileyi tanımak isterseniz kapılarımız açık buyrun gelin kendilerini dünyanın en iyi hayvan severleri olarak tanıtan ve kendi kedisinin yavrusundan para kazanmak isteyen hayvan severlik kisvesi altına gizlenen tüccarlar lütfen uzak durun 0507 708 81 82

 35. sevgi-yagız güneş dedi ki:

  merhaba scotısh fold yavru ıstıyoruz hatta oglum daha cok ıstıyor.ama pıyasaa cok yuksek rakamlar ıstıyorlar ben okadasr veremem 500 tl verebılırım .ınanın aılemızın 4. uyesı olacak onu sımdıden cok sevıyoruz maıl gonderın hemen donerım

  1. kerem dedi ki:

   Kedi buldunuz mu acaba:)

   1. Ali dedi ki:

    sizde var mıdır kerem bey ? ulaşabilir misiniz bana ?

 36. seydi dedi ki:

  Biz de yavru bir scotish fold sahiplenmek istiyoruz en kisa zamanda. 3 kişilik ailemiz biraz renk gelsin çocuklarım hayvanlarla dost büyüsün istiyorum. Ücretsiz yavru verebilecek olanlar lütfen mail atabilir mi?

 37. hacer dedi ki:

  Yavru scottish fold arıyorum varsa sahiplenmek istiyorum Hacernur2001@hotmail.com mail adresim

 38. birnaz dedi ki:

  SCOTTİSH FOLD KEDİ SAHİPLENMEK İSTİYORUM PARA İLE KEDİ KÖPEK VS. SAHİPLENDİRENLERDEN VE ONLARI PARA İLE SATIN ALANLARDAN DEĞİLİM . ÇÜNKÜ HİÇ BİR CAN TİCARET AMAÇLI KULLANILAMAZ DEĞERİ HER NE KADAR YÜKSEK OLURSA OLSUN .
  SAHİPLENDİRMEK İSTEYENLER DÖNÜŞ YAPSIN LÜTFEN
  İSTANBUL İÇİ kuruoglu144@gmail.com

 39. Levent Sahin dedi ki:

  Daha önce bakmis olduğumuz scottish kedimizi,çocuğumuzun alerjisi nedeniyle bir kişiye ücretsiz vermiştik.Simdi de biz yardım rica ediyoruz.
  Şimdi yine bir scottish kedimiz olsun istiyoruz.
  Vermek isteyenlerin irtibata geçmesi bizi mutlu kilacaktir.
  Veterinerimiz çok güvenilirdir.Ayrica kaliteli marka mama kullanacağımizi garanti ederiz.
  Saygılarımla…

  1. Rabiye dedi ki:

   Merhaba 17 aylık dişi kedimiz var , uygun olursa gorusebiliriz, bidolubibos@gmail.com

 40. Sevim dedi ki:

  merhaba yavru bir scottish fold kedi sahiplenmek istiyorum. ücretsiz olarak yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim :)

 41. Zeynep dedi ki:

  Merhabalar, Scottish fold yavru kedi sahiplenmek istiyoruz. Yardımcı olabilirseniz çok çok seviniriz. Teşekkürler şimdiden. Mail adresim; zeynepterzi94@gmail.com

 42. Çağla evsen dedi ki:

  Merhaba İstanbul/andolu yakasında yavru Scottish fold sahiplenmek istiyoruz ,iletişim caglaevsen@gmail.com

 43. Mustafa gul dedi ki:

  Merhaba, istanbulda ikamet ediyoruz.istanbul ve yakin illerden yavru scottish fold sahiplendirmek isteyen olursa iletisime gecebilir.iki kisilik ailemize yeni bir bir birey ariyoruz.simdiden tesekkurler. bybarsss@hotmail.com

 44. Rabiye dedi ki:

  17 aylık dişi scotish fold kedimizi eşyaları ile birlikte sahiplendirmek istiyoruz , alttaki mail adresinden irtibata geçebilirsiniz bidolubibos@gmail.com

  1. derya etkin dedi ki:

   Rabiye hanım bana ulaşabilirseniz görüşmeyi çok isterim.5433293045

 45. Şebnen dedi ki:

  Yavru scottish fold sahiplenmek istiyorum. Gerçek bir kedi severim ve kedi bakımında tecrübeliyim fakat para ile satın alamam sadece sevgimi ve ilgimi verebilirim sebnembayir@hotmail.com

 46. Olga dedi ki:

  Merhaba, Scottish Fold yavru kedi arıyoruz. eger ucretsiz sahipkensirmek isteyen varsa lutfen bana ulasin.Yardımcı olabilirseniz çok çok seviniriz. Mail adresim- sinica45@bk.ru

 47. şengül dedi ki:

  merhabalar ben ve 2 oğlumla 27 ve 17 yaşlarında hayvanları çok seviyoruz ama kedileri daha çok seviyoruz birbirimize sevgimiz çok bunu bir scottish fold yavru kedyle ailemizi pekiştirmek istiyoruz 2 oğlum var birde kızım olur inşallah cevaplarınızı bekliyorum .simal_songul@hotmail.com

 48. Melike dedi ki:

  Erkek yavru scottish fold ücretsiz sahiplenmek istiyorum. Kedi bakımında tecrübeliyim.

 49. Çınar dedi ki:

  Merhaba yavru dişi Scottish fold sahiplenmek istiyorum. Ücretsiz sahiplendirecek arkadaşlar ulaşırsa sevinirim. cinaryiilmaz@gmail.com

 50. Funda dedi ki:

  Merhaba scottish fold sahiplendirmek istiyorum benim kediM cok nazlidir ona cok iyi bakicak birini ariyorum (ucretlidir)

  1. Esra dedi ki:

   Elinizde scottish fold var mı?
   Varsa Ücretini öğrenebilir miyim?
   Hangi şehirdesiniz?

  2. Muammet dedi ki:

   Bana ulaşırsanız çok sevinirim fiyat konuşuruz lütfen mutlaka ulaşın bir insanın hayattaki son isteği ömrünün geri kalanini bu kediyle geçirmek istiyor ulaşırsanız mutlu edersiniz 05439729636

 51. Caner dedi ki:

  Bir scottish fold yavrusu ariyorum ailenin bir ferdi olur lutfen donerseniz sevinirim

 52. İlker KIRICI dedi ki:

  Biz scottish fold yavrusu (dışı) arıyoruz. Ömür boyu bizimle birlikte yaşayacak. Çocukluk döneminden beri kedi severiz. Lütfen bu konuda yardımcı olun.
  0 532 467 33 28

 53. DİKKATT !! dedi ki:

  Merhaba yukarıd yazılanları okudum scottish fold larla alakalı.öncelikle şunu söyleyebilirim ki ben devlet dairesinde çalışan bir memurum ve benim kedi alım satımıyla işim olmaz ben beslemek için istiyorum, bende scottish fold bakmak istiyorum fakat fiyatlar çok yüksek bide gidip petshoptan alınca bu işin ticaretini yapanlara gün doğmuş olacak onun yerine sokağa atılacak bir hayvana bakmak istiyorum.yardımcı olursanız sevinirim.mail adresim fatih.onder@hotmail.com telefonum 05330918057

 54. Mürüvvet dedi ki:

  Erkek dişi farketmez yavru scottish fold arıyorum ömrü boyu benimle kalıcı ve güven içinde en iyi şekilde bakılcak emin olabilirsiniz ankaradayım mail adresimden ulasabilirsiniz

 55. dilara dedi ki:

  merhaba , Ücretsiz olarak yavru scottish fold sahiplenmek istiyorum. Bursa da yaşıyorum. İlgilenenler lütfen mail atsın :)
  dilara.akboga@gmail.com

 56. Pelin dedi ki:

  Scottısh Fold yavru dişi kül rengi kediş arıyorum. Diğer arkadaşlarında dediği gibi petshoplarda verilen rakamlar çok uçuk en fazla verebileceğim limit 400 lira eğer yardımcı olabilecek varsa mükemmel bir hayat sunacağımdan emin olabilirsiniz :)

  Mail adresim : pelin_sfroglu@hotmail.com

 57. Pelin dedi ki:

  Scottısh Fold 0-3aylık yavru dişi kedi arayışındayız. İstenen fiyatlar çok yüksek bütçem 500 lira eğer kedişiniz varsa bana sahiplendirebileceğiniz lütfen benimle iletişime geçin.

  Pelin_sfroglu@hotmail.com

 58. Esra dedi ki:

  Scottish ford sahiplenmek istiyoruz ankarada sahiplendirecek arkadaşlar varsa irtibata geçmek istiyorum esra_gormez@hotmail.com

 59. gamze dedi ki:

  Kamuda Uzman Veteriner hekim im, scottish fold shorthair yavru vermek isteyen varsa siyam kedime arkadaş arıyorum. kedicik emin ellerde doktorunun evinde gözünüz arkada kalmaz. aşılı aşısız farketmez ben yapıyorum sağlık ile ilgili işlemlerini. Ankara/çankaya. gamzeornek2@hotmail.com

 60. nilgün dedi ki:

  Scottish fold bebeği sahiplenmek istiyoruz Sakarya ya yakın yerlerden olursa sevinirim emin ellerde olacak evimize renk ve mutluluğumuza mutluluk getirecek

 61. nilgün dedi ki:

  Scottish fold bebeği sahiplenmek istiyoruz Sakarya ya yakın yerlerden olursa sevinirim emin ellerde olacak evimize renk ve mutluluğumuza mutluluk getirecek
  nilgunn.dogan@gmail.com

 62. Petek dedi ki:

  Bir scottish fold kedi beslemek benimde en büyük hayalimm eğer ücretsiz olarak bana bir yavru scottish fold kedi sahiplendirip hayallerimi gerçekleştirmek beni dünyanın en mutlu insanı yapmak isterseniz mail adresim: petekaleyna53@hotmail.com istanbul anadolu yakasındayım ona ömür boyu şevkatle ve sevgiyle bakmak isteyen bir aileyiz ücretli sahiplendirilmeye çok karsıyim ve zaten çok fahiş fiyatlar ucretsiz olarak bana geri dönüş yapabilecek olanlar lütfen ulaşsın ☺☺☺?

 63. Tugba dedi ki:

  Scottish ford yavru kedisi sahiplenmek istiyorum.

 64. Tugana dedi ki:

  Scottish fold yetiskin veya yavru farketmez sahiplenmek istiyorum. Gri olmasi tercihim. Ucretsiz veya azicik para ile sahiplenebilirim. İkametgah: kadikoy

 65. Gülşah dedi ki:

  Merhabalar yavru bir Scotish cats arıyorum. Daha önce bir Ankara kedim vardı. Maalesef o kadar para veremiyorum almak için ücretsiz sahiplendirmek isteyen olursa şehit farketmez alabilirim.
  gulsahgozeten@hotmail.com

 66. Zühal dedi ki:

  Scotttish fold kedi sahiplenmek istiyorum 2 çocuğum var ve çocuklarımın hayvan sevgisi ile büyümesi çok önemli. Ücretsiz veya uygun ücret karşılığında ailemize katılması bizim için çok güzel olacak. İstanbul ici veya yakın illerden alabilirim.

  1. Elif deniz dedi ki:

   Bana ulasabilirmisiniz istanbuldaysaniz 05057588996

 67. İrem B. dedi ki:

  Merhaba, scottish fold sahiplenmek istiyorum. Ancak bir hayvanı, canlıyı satın almak bana mantiksiz geliyor. Dolayısıyla elindeki kedi gercekten iyi bakilsin, mutlu huzurlu bi yuvasi olsun diyen biri varsa kedisini sahiplenmek isterim. Eşim ve ben minik dostumuza seve seve bakıyor olacağız :)

 68. Eyifer dedi ki:

  Merhaba ücretsiz scotshfold yavru kedi sahiplenmek istiyorum.

 69. Merve dedi ki:

  Scottish fold erkek yavru arıyorum , ücretsiz sahiplendirme isteyen kedi dostlarının desteğini bekliyorum. İrtibat merve9328@gmail.com istanbul anadolu

 70. murat dedi ki:

  uzun yıllar iswiçrede yasamış ve aynı zamanda uzun yıllar iran kedisi bakmış biriyim. türkiyeye kesin dönüş yaptığım için malesef kedimi orada bırakmak zorunda kaldım.bir kedi nasıl bakılır zorlukları ve sorumlulukları nelerdir çok iyi bilen biriyim. bursada bahçeli evde yaşıyorum scottish fold kedi ücretsiz sahiplenmek istiyorum.
  takibini herzaman yapabileceğiniz gözünüzün arkada kalmayacağı bir ev ortamımız var.
  yardımcı olursanız cok seviniriz. bana muratyuvaci@hotmail.com dan bana ulaşabilirsiniz.

 71. Naliş dedi ki:

  Merhaba… ben ciddi bir sağlık problemi yaşıyorum. 13 yaşında bir kızım 4 yaşında bir oğlum var. Deli gibi bu sevimli kedilerden istiyorlar. Maddi durumumuz satın almak için yeterli değil. Onlara moral olması için bizde istiyoruz. Benim hastalığım tedavi sürecim onları çok etkiliyor. Kendi canımız gibi bakarız bu yavrulara. Olumlu bir cevap alırsak çok mutlu oluruz.

  1. Elif deniz dedi ki:

   Merhaba scotish fold kedim var benimle irtibata gecermisiniz 05057588996

 72. nermin dedi ki:

  merhaba 12 yaşındaki yeğenime hediye etmek için Scottish fold erkek yavru arıyorum kedilerle arası çok iyi bir kaç yerle görüştüm ama çok uçuk fiyatlar istiyorlar.İstanbulda ikamet etmekteyim lütfen bana yardımcı olacak biri varsa yazabilirmi nerminozkansenturk@gmail.com adresinden ulaşabirler.

 73. Gülcan dedi ki:

  Merhaba erkek yada dişi farketmez scottish fold yada british ucretsiz bebek sahiplenmek istiyorum.istanbulda yasiyorum.bu konuda yardimci olabilecek komse varsa irtibata gecerseniz cok sevinirim mail adresim gulcanhaktan1907@gmail.com

 74. Elif Karatepeligil dedi ki:

  Merhaba, scottish fold erkek yavru arıyorum , ücretsiz sahiplendirme isteyen kedi dostlarının desteğini bekliyorum. İrtibat eliffkaratepeligil@gmail.com

 75. Yusuf yılmaz dedi ki:

  Merhaba erkek yada dişi farketmez scottish fold yada british ucretsiz bebek sahiplenmek istiyorum. Ankarada yaşıyorum ilgilenen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

 76. ümran dedi ki:

  Merhabalar daha önce scottish fold kedimiz vardı ama hastamız olduğu için vermek zorunda kaldık şimdi bu durum ortadan kalktı tekrar almak istiyoruz çok iyi bakacağımıza emin olabilirsiniz Gaziantep de ikamet ediyorum mail adresim umran.1513@gmail.com

 77. Melis dedi ki:

  Merhaba ücretsiz Scottish Fold erkek yavru istiyorum onunla vakit geçirmek eylemek oynamak vb seyler yapmak isterim .ücretsiz sahiplendirme isteyen kedi dosyasını bekliyorum mail adresim gunay_melis715@hotmail.com

 78. Rupen dedi ki:

  Bir canlının satılmasına karşıyım. Haywanlari yemeye de karsiyim.her canli yasmayi hak ediyor.bir canliyi sahiplenmeyi de sewmem ama bir canliyi arkadas edinmek istiyorum. Skcottis yavru ..istanbul Sercangencer777@hotmail.com

 79. gulcan dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar scottis folyo yavru gri ücretsiz sahiplenmek istiyorum çok seviyorum canlıları parayla satıyor çok büyük rakamlarla günah. vermek isteyenler varsa biz alabiliriz

 80. pelin dedi ki:

  Merhaba, 3 yasinda bir tane scoth oglum var onunla guzel vakit oyunlar oynayacak bir yavru scotish ariyorum. iletisime gecerseniz cok mutlu olurum pln_akman@hotmail.com

 81. Cengiz dedi ki:

  merhaba,
  İstanbuldan yavru ya da büyük göz etmeksizin bir scottish sahiplenmek istiyorum. Ücretsiz sahiplendiren varsa irtibata geçerse sevinirim.

  0536 846 85 78 -Cengiz

 82. İrem Akbulut dedi ki:

  İzmir de yaşıyorum. 2 kızım var.3. çocuk olarak sıcak yuvamıza bir scottish istiyoruz.

 83. Elif deniz dedi ki:

  Merhabalar scotish fold kedim var cok ama cok tatli butun asilari yapildi erkek 9 aylik , esim istemedigi icin vermek zorundayim yoksa hayatta vermem , en guzel hayvanlar onlar bence ciddi dusunenler varsa 0505 758 8996 istanbul guneslideyim resimde yolluyabilirim

  1. Zekiye konuklu dedi ki:

   Merhabalar elif hanim kediniz hala
   duruyorsa biz alabilir

   1. Fatih dedi ki:

    Bizim bir 9 aylık Scottish fold kedimiz var eğer bir kedi sahiplenmediyseniz biz kedimize bir yuva arıyoruz ilgilenirseniz 05552291212

    1. İlknur dedi ki:

     Merhaba kızımın hep hayal ettiğiiScottish Fold cinsi kedi almak istiyorum .Fakat fiyatları sebebiyle imkan olmadı. sahiplendirme yapmak isteyenler lütfen beni arayabilirler mi Tel :0505 6150429

    2. İlknur dedi ki:

     Merhaba Scottish Fold cinsi kedi almak istiyorum .Fakat fiyatları sebebiyle imkan olmadı. sahiplendirme yapmak isteyenler lütfen beni arayabilirler mi Tel :0505 6150429

 84. isra köse dedi ki:

  elif deniz kediniz duruyorsa ben almak isterim hemen

 85. uğur sarıgül dedi ki:

  annem kardeşim ve ben scotish fold sahiplenmek istiyoruz. Kumluk, taşıma kabı, herşeyi mevcut bir tek kedimiz eksik ücretsiz sahiplendirmek isteyen ulaşsın: 0545 658 72 66

 86. Zekiye konuklu dedi ki:

  Elif deniz kediniz hala duruyorsa ben alabilirimm😊

 87. Nurten dedi ki:

  Benim iki kızım var.Tek hayalleri bir kedilerinin olması.Küçük kızım scotish fold hastası.Çok ama çok istiyor.Ama fiyatları çok yuksek ben parayla satılan hayvan almak istemiyorum.Çok rica ediyorum ne olur yavrusu çok olup ta vermek isteyen varmı.Kizlarimin arkadaşı olsun.Gözümüz gibi bakacağız.Scotishi olup ta parayla satmak istemeyen arkadaşlar lütfen bana ulaşın.

 88. Burcu Elif dedi ki:

  19 yaşındayım ailem ile yaşıyorum aşırı hayvanseverim daha önce birsürü hayvan baktım 1 sene önce sokaktan köpek sahiplendik fakat köpeğimi ablam farklı bir yere yerleşmesi gerektiği için yanında götürdü ve sene başında da hamsterım 4 senelik ömrünü tamamlayıp vefat etti hiç bu kadar uzun süre hayvansız kalmamıştım. bana kalsa herhangi bir sokak hayvanı da sahiplenirdim fakat annem temizlik hastası ve tüyü en minimum dökülen kedinin bu olduğunu öğrendim eğer yavru scottish fold ücretsiz sahiplendirmek isteyen varsa İstanbul/beylikdüzünde yaşıyoruz seve seve bir ömür bakarım kendim yemem ona yediririm gayet iyi bakarım. mail; burcuk1998@gmail.com

 89. Aysen ongul dedi ki:

  Schottichfold Fold cinsi kedıcık bende ısdıyom lutfen bana ulasın ongul5481@gmail.com tskler

 90. Betul dedi ki:

  Eğer yavru kedinizi sahiplendirmek isterseniz lütfen bana yazın, iyi şartlarda bakabilirim. İstanbul- betreaa@gmail.com

 91. Ezgi dedi ki:

  Merhaba ben scohhit veya brittish kediler varsa sahiplenebiliri

 92. Abdullah Özden dedi ki:

  Minik bir scottish evlat edinmek istiyorum. Hayvanlarin parayla satilmasindan rahatsiz olanlardanim. Lutfen sahiplendirmek isteyen bir mail atsin hemen donerim… abdullahozden-01@hotmail.com
  Balıkesir civarında sahiplendirmek isteyen varsa daha güzel olur. :D

 93. Şafak dedi ki:

  18 ay önce alerjimiz yüzünden scotish fold kedimizi birine vermek zorunda kaldık. Şimdiyse tedavimiz bitti ve yine bir kedimiz olsun istiyoruz. Veterinerimiz gayet ilgilidir. Marka mamalar vereceğiz garanti. Lütfen bana sedra_15@outlook.com adresinden ulaşınız.. Saygılarla….

 94. atiye dedi ki:

  yuva arayan bir scottis fold istiyorum,çocuklarım çok seviyor sahiplendirmek isteyen lütfen dikkate alsın,ömürlük bir yuvası olacağından emin olabilirsiniz,vermek isteyenler atiyeakel@hotmail.com mail atabilir,kırıkkalede yaşıyorum

 95. GüL PINAR dedi ki:

  Konya da yasiyoruz scottish fold yavru sahiplenmek istiyoruz.ailemizin sevgisiyle büyüyecek tatlı bir yavru istiyoruz. Erkek yada dişi farketmez .lütfen ulaşın gpozalp@gmail.com 05512360555

BİR YORUM YAZ