İngiltere’de Bakanlık ‘Kedi Kadrosu’ Açtı

İngiltere’de Bakanlık ‘Kedi Kadrosu’ Açtı

İngiltere Dışişleri Bakanlığı, bakanlık binasındaki fare nüfusunu azaltmak için, vergi mükellefine yük olmayacak bir kedinin kadroya alındığını duyurdu.

Dışişleri Bakanlığı’nın ‘Fare Şefi’ Palmerston

Bakanlık’tan yapılan açıklamada, “Palmerston” adındaki 2 yaşındaki kedinin, Diplomatik Hizmetler’in en yeni üyesi olduğu belirtilerek, “Dışişleri Bakanlığı Fare Şefi göreviyle Palmerston, King Charles Sokağı’nda bulunan binamızdaki fare sayısının azaltılması için haşere mücadele ekibine yardımcı olacak.” ifadesine yer verildi.

‘Kamunun cüzdanına herhangi bir yükü olmayacak’

Palmerston’un, “Battersea Köpekler ve Kediler Evi” barınağından alındığı vurgulanan açıklamada, “Çalışan olarak Palmerson’un yurt içindeki görevlendirmesinin kamunun cüzdanına herhangi bir yükü olmayacak.” ifadesi kullanıldı.

‘Kendine çok güvenli bir kedi, insanlarla olmayı çok seviyor ve çenesinin okşanmasından hoşlanıyor’

Kedinin adını eski İngiltere Başbakanı Lord Palmerston’dan aldığı düşünülüyor.

Larry ve Freya’ya komşu oldu

‘Larry’ ve ‘Freya’

Bu arada Palmerston, tarihi Dışişleri Bakanlığı binasına yerleşmesiyle, Başbakanlık, Başbakanlık konutu ve Maliye Bakanlığı’ndaki diğer arkadaşlarına da komşu oldu.

Palmerston’un komşularından biri Başbakanlık binasında görevli Larry

Downing Street sokağındaki fare nüfusuyla mücadele kapsamında

Başbakanlık, Başbakanlık konutu ile Maliye Bakanı’nın konutunun bulunduğu Downing Street sokağındaki fare nüfusuyla mücadele kapsamında ise Başbakanlık’ta “Larry”, Maliye Bakanı’nın konutunda ise “Freya” görev yapıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ