İkinci El Ayakkabı Satan Mehmet Amca ve Kedisi Osman’ın İçinizi Isıtacak Hikayesi

İkinci El Ayakkabı Satan Mehmet Amca ve Kedisi Osman’ın İçinizi Isıtacak Hikayesi

İkinci el ayakkabı Mehmet Yavuz ve kedisi Osman’a kazanç kapısı oldu.

Zamanında hali vakti yerindeyken bir şekilde iflas eden Mehmet Yavuz, şimdi Bursa’da bir alt geçitte bir dükkanda, insanların verdiği ya da çöpten bulduğu ayakkabıları onarıp, onları satarak, kendisinin ve 10 sene önce bir kazadan kurtardığı kedisinin hayatını idame ettirmeye çalışıyor.

Bursa’da, galericilik yaparken 10 yıl önce iflas eden 72 yaşındaki Mehmet Yavuz, ucuza temin ettiği ikinci el ayakkabıları onarıp satarak geçimini sağlıyor.

İkinci el ayakkabı tamiri ile kendisine ve kedisi Osman’a bakıyor.

Demirtaşpaşa Metro İstasyonu yakınındaki bir alt geçitte açtığı dükkanda, çöpten topladığı ve vatandaşlardan aldığı ayakkabıları tamir eden Mehmet Yavuz, kendi yaptığı küçük teneke sobada ısınmaya çalışıyor.

Yaşlı adamın en yakın dostu ise 10 yıl önce trafik kazası geçiren ve onu iyileştirdikten sonra yanından hiç ayırmadığı kedisi Osman…

Ekşi sözlük’ün devreye girmesi…

Ekşi sözlük yazarlarından bika, Facebook’da gördüğü bu haberi, hemen sözlükte bir başlık açarak tüm siteye duyuruyor ve yardım kampanyası başlatılmasını öneriyor.

Kampanya kısa bir süre içerisinde duyuluyor ve yardımlar gelmeye başlıyor…

Bu durumu bika şu şekilde anlatıyor;

İlerleyen zamanlarda ise Osman için mama yardımı, Mehmet Amca’ya ayakkabı yardımı ve muhabbet için yanına gidenler olmuş. Daha detaylı bilgi ve yapılanlar için;

https://eksisozluk.com/bursada-ikinci-el-ayakkabi-satan-mehmet-amca–4992662?p=1

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ