GÜZEL PRENSESLER ÖMÜRLÜK YUVALARINI ARIYORLAR

GÜZEL PRENSESLER ÖMÜRLÜK YUVALARINI ARIYORLAR
ŞEHİR
İzmir
TELEFON
05303943221
İLAN AÇIKLAMASI
FOTO GALERİ
YORUMLAR

Peruze ve Marsık bizim iki güzel prensesimiz. Marsık neredeyse 2, Peruze ise 2,5 senedir bizimle beraber. İkisi de evimize geldiklerinde hasta birer yavruydu. Çok şükür hayata tutunup güzel ve sağlıklı birer kedi oldular. İkisini de çok seviyoruz ancak sağlık problemlerim, yaşadığımız maddi sıkıntılar ve doğurduğu sorumluluklar nedeniyle artık ne yazık ki Peruze ile Marsık\’a bakacak gücümüz ve durumumuz yok. Şimdiye kadar onlara elimizden geldiğince iyi baktık. Ancak şu an aşılarını bile düzenli olarak yaptıramıyoruz. Bu yüzden onlara evlerini ve yüreklerini açacak ve en az bizim kadar sevecek koca yürekli insanlar arıyoruz.

Peruze, tamamen kendine has bir kedi. Ancak canı istediğinde gelip kendisini sevdirir. Her şeyi koklamayı, fermuarı açık çantaların içine girip araştırma yapmayı ve oradan bir şeyler aşırmayı (genellikle saç tokası) çok sever. Büyük alışveriş poşetlerinin içine girip poşeti sallamanız için dakikalarca bekleyebilir. Başını okşamak istediğinizde genellikle köşe bucak kaçan kızım, taranmaya ise hiç hayır demez. Yıkanmayı pek sevmez ama çok da sorun çıkarmaz. Bazen saatlerce biblo gibi aynı yerde oturup sizi izler. Canlı olup olmadığını anlamanın yolu önüne renkli lastik bir saç tokası atmak ya da ayakkabı bağcığını onun önünde sağa sola sallamaktır. Biz bağcığı bir o yana bir bu yana sallarken peşinden koşmaya bayılır. Kuru mama dışında konserve mama, haşlanmış tavuk göğsü, haşlanmış brokoli sever. Akıllı bir kedidir. Ayakkabı bağcığını ya da saç tokasını alıp yanınıza gelerek sizden kendisiyle oynamanızı isteyebilir. Çok dikkatlidir. 20 tane bardağın olduğu rafa çıksa bir tanesini bile devirmeden aralarından geçebilir. Temizliğine önem verir. Bıkmadan usanmadan saatlerce kendisini yalayabilir. Uzanmak için genellikle sandalye tepesi gibi ilginç yerleri seçse de orada öyle rahat görünür ki alıp başka bir yere koymaya kıyamazsınız. Ara sıra gelip bıyıklarını burnunuza sürtüp sizi gıdıklayarak uyandırmayı pek sever. Sırnaşık bir kedi değildir ama yakınınızda olmayı çok sever.

Marsık, tam bir kucak ve oyun delisidir. Yüksek yerlere sıçramayı ve oralarda gezinmeyi çok sever. İki hamlede buzdolabının tepesine ya da açık kapının üzerine sıçrayabilecek kadar atletiktir. Ancak biraz fazla korkusuz olduğu için bazen sakarlıklar yapabilir. Saç tokasına Marsık da bayılır. Lazer ışığının peşinden koşmayı çok sever. Sevilmekten çok hoşlanır ama taranmayı pek sevmez. Akan bir musluktan su içip suyla oynamaktan hoşlanır. Bulunmaktan mutlu olduğu bir yerden onu alırsanız küfredermişçesine miyavlar. Soğuk kış gecelerinde siz televizyonun karşısında battaniye altında uzanırken, o yanınıza yanaşır, yavaş yavaş yerini yapar ve sizinle beraber uzanıp derin bir uykuya dalar. Uyandığınızda göğsünüze çıkmış sizi seyrettiğini ya da battaniyenin altına girip size iyice sokulduğunu görebilirsiniz. Yalnız kalmaktan nefret eder. Sizinle aynı odada değilse kapınızı çalarak ya da miyavlayarak bir şekilde dikkatinizi çeker ve onu içeri almanızı sağlar.

Şart değil ama mümkün olursa iki canımızı aynı yuvaya vermek isteriz. Ancak iki kedi sahiplenecek gücünüz yoksa, sadece birine evinizi ve gönlünüzü açmak isterseniz de ısrar edecek değiliz. Hayatlarının kalanında huzurlu ve mutlu olmaları bizim için yeterli. Genelde sahiplenmek için yavru kedilerin tercih edildiğini biliyorum ancak belli bir eğitimi olan sevgi dolu kediler sahiplenmek isterseniz Peruze de Marsık da evinize mutluluk katacaktır. Onlarla pek çok güzel anımız var. Üzgün olduğumuz zamanlarda yanımıza gelip verdikleri karşılıksız ve bol mırıltılı sevgilerine paha biçilemez. Bazı günler karşımıza geçerek dakikalarca bizi izleyip gözleriyle bir şeyler anlatmaları, bazen sanki onlar değil de biz kediymişiz gibi davranmaları, bize hayatın stres dolu mücadelelerden çok daha fazlası olduğunu hatırlattıkları için onlara minnettarım.

Şu satırları yazarken gerçekten de çok zorlanıyorum. Bu ilanı vermemin sebebi, mecburiyetler ve onların iyiliğini düşünmekten başka bir şey değil. Umarım onlar ve buradaki ilanlara konu olan bütün canlar mutlu olacakları ömürlük yuvalara kavuşurlar.

Not: İki kedimizin de tuvalet eğitimi vardır ve aşılarının hemen hepsi yapılmıştır. Sağlık karneleri bulunmaktadır. İkisi de henüz kısırlaştırılmamıştır.

GÜZEL PRENSESLER ÖMÜRLÜK YUVALARINI ARIYORLAR GÜZEL PRENSESLER ÖMÜRLÜK YUVALARINI ARIYORLAR GÜZEL PRENSESLER ÖMÜRLÜK YUVALARINI ARIYORLAR GÜZEL PRENSESLER ÖMÜRLÜK YUVALARINI ARIYORLAR GÜZEL PRENSESLER ÖMÜRLÜK YUVALARINI ARIYORLAR GÜZEL PRENSESLER ÖMÜRLÜK YUVALARINI ARIYORLAR GÜZEL PRENSESLER ÖMÜRLÜK YUVALARINI ARIYORLAR GÜZEL PRENSESLER ÖMÜRLÜK YUVALARINI ARIYORLAR GÜZEL PRENSESLER ÖMÜRLÜK YUVALARINI ARIYORLAR
GÜZEL PRENSESLER ÖMÜRLÜK YUVALARINI ARIYORLAR
GÜZEL PRENSESLER ÖMÜRLÜK YUVALARINI ARIYORLAR
GÜZEL PRENSESLER ÖMÜRLÜK YUVALARINI ARIYORLAR
GÜZEL PRENSESLER ÖMÜRLÜK YUVALARINI ARIYORLAR
GÜZEL PRENSESLER ÖMÜRLÜK YUVALARINI ARIYORLAR
GÜZEL PRENSESLER ÖMÜRLÜK YUVALARINI ARIYORLAR
GÜZEL PRENSESLER ÖMÜRLÜK YUVALARINI ARIYORLAR
GÜZEL PRENSESLER ÖMÜRLÜK YUVALARINI ARIYORLAR
GÜZEL PRENSESLER ÖMÜRLÜK YUVALARINI ARIYORLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

İLAN HAKKINDA BİR YORUM YAZIN