Çocuklarımız İçin Kağıt Maket Yapımı

Çocuklarımız İçin Kağıt Maket Yapımı

Kağıt maketler daha çok 90’lı yıllarda popüler olan bir hobiydi. Ülkemizde sönen hobilerden biride diyebiliriz. Gelişen teknoloji ile daha farklı maketler türedi. Plastik sanayisinin gelişimiyle kağıt maket hobisi yerini plastik maket hobisine bıraktı. Plastik maketler fiyat olarak pahalı olsa da kağıt maket sektörünü bitirdi. Neredeyse unutuldu dediğimiz kağıt maket hobisi son zamanlarda tekrar öne çıktı. Daha çok el becerisi isteyen bu hobi için sizlere çok güzel kaynaklar bulduk.

Başlığımızda çocuklarımız için dedik ama bu işi seven yetişkin arkadaşlarımızda en altta verdiğimiz siteyi inceleyerek kendilerine uğraşı zor maketler bulabilirler. Özellikle tarihi yapılar ve gemi maketleri çok emek istiyor.

Maketlerin planına erişmek için seçtiğiniz kağıt maketin üstüne tıkladıktan sonra o maketin detay sayfası açılır. Maket planları pdf formatında açılmaktadırlar. Seçtiğiniz makette 2 seçenek çıkar. “Pattern” seçeneği maketimizin taslağıdır. Bunu yazıcımızdan yazdırarak elde ettiğimiz çıktı ile maketimizi yapıyoruz.  “Assembly Instructions ”  seçeneği ise planımızın nasıl yapılcağını kademe kademe anlatır. Hangi parça nereye eklenecek buradan bakabilirsiniz. Bu seçeneklerin yanında modelinizin kaç sayfa olacağı yazmaktadır. Modeller zorlaştıkça sayfa sayısı artmaktadır.

Kaliteli bir kağıt model çalışması için A4 kağıdınızı kalın alabilirsiniz. Bunu kırtasiyelere söylerseniz size kalın A4 kağıdı verirler. Normal çıktı aldğımız A4 kağıttan daha sert ve kalitelidir. Bu iş içinde gayet verimli sonuçlar alınmaktadır. Canon tarafından hazırlanan kağıt maketler son derece kaliteli renklerdedir.

Kağıt maketleri incelemek ve indirmek için tıklayınız..

Kağıt Maket Örneği

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ