Büyümeyen Kedi Cinsleri

Büyümeyen Kedi Cinsleri

Büyümeyen Kedi Cinsleri

Pek çok insan köpeklerin cinsleri hakkında bilgi sahibidir. Küçük köpekleri veya dev köpekleri iyi bilirler. Peki ya büyümeyen kedi cinsleri hakkında kaç kişi bilgi sahibi? Genellikle tekir, van kedisi ve british shorthair cinsi kediler en çok bilinen kedilerdir. Fakat biz sizi fazla büyümeyen kediler ile tanıştırmak istiyoruz.

Singapura

Evcil kedinin en küçük türü olduğu bilinen Singapura, geniş kulakları ve gözleri olan narin bir kedidir. Dişiler genellikle erkeklerinkinden daha küçüktür ve erkek Singapuralar 3-3,5 kilo arasında ağırlığa sahipken, dişiler ortalama 2-2,5 kilo ağırlığında olabilirler.

 

Munchkin

Munchkin kedileri, normalden daha kısa bacaklar yapılmış gen mutasyonu nedeniyle büyümeyen kedi cinsleri listemizde yerini alıyor. Vücutları orta boydadır ancak bacakları çok kısadır ve bu da onları en küçük kedi ırklarından yapar. Munchkin kediler şaşırtıcı derecede çeviktir ve çok iyi atlayamasalar da inanılmaz derecede hızlıdırlar.

 

Cornish Rex

Cornish Rex, büyümeyen kediler arasında alışılmadık görünümleri ile ünlü en küçük cinslerindendir. Normal bir kedi’ye göre çok çok kısa ince tüylere sahiptirler böylece inanılmaz derecede yumuşaktırlar. Erkekleri 4,5 kiloya kadar ulaşabilirler.

 

American Curl

Kulakları dışa kıvrık olması ile ünlü bu kediler 4,5 kiloya kadar ulaşabilir.

 

Balinese

Bu tüy yumakları nadiren 5 kg’dan fazla olurlar. Siyam kedileri ile çok fazla benzer özellikleri olan Balinese kedileri büyümeyen kedi cinsleri listemizde yerini alıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ